Belka
Niedziela, 6 Października 2024   imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej studentki

Data dodania: 2014-10-02
Dziś rano w Wisłoku znaleziono ciało kobiety. To najprawdopodobniej zaginiona w ubiegły poniedziałek 26-letnia mieszkanka powiatu łańcuckiego. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności jej śmierci.Leżące w Wisłoku ciało zauważyli policjanci prowadzący poszukiwania za zaginioną. Wstępna identyfikacja wskazuje, że jest to ciało 26-letniej mieszkanki powiatu łańcuckiego, która zaginęła 29 września.Na miejscu pod nadzorem prokuratora i z udziałem lekarza biegłego pracowali policyjni technicy i śledczy. Okoliczności śmierci 26-latki wyjaśni śledztwo. więcej »
 
 

Zaginęła Małgorzata Czerak. Widziałeś ją?

Data dodania: 2014-10-01
26-letnia mieszkanka pow. łańcuckiego wyszła z domu i do tej pory nie wróciła. Zaginiona może... więcej »
 
 

Poszukują zaginionej Małgorzaty Czerak

Data dodania: 2014-10-01
Policja poszukuje zaginionej Małgorzaty Czerak, 26-letniej mieszkanki powiatu łańcuckiego, której zaginięcie zgłosiła rodzina. Kobieta 29 września br. wyszła z domu i do dziś nie wróciła, ani nie nawiązała kontaktu z rodziną. Zaginiona może przebywać na terenie Rzeszowa. Rysopis zaginionej: wzrost 180 cm, waga 68 kg, sylwetka szczupła, włosy ciemny blond, długie, proste, oczy niebieskie. Zaginiona ubrana była w jasną beżową kurtkę jesienną, szary sweter zapinany na guziki, białą bluzkę z kolorowymi wzorami, niebieskie jeansy, buty prawdopodobnie trampki z białymi czubkami, może posiadać ciemną torebkę na ramię.  Informacje: Wszystkie osoby, które znają miejsce pobytu zaginionej proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Łańcucie, telefon: (17) 24 90 310 lub 997. więcej »
 
 

Poszukują zaginionej Małgorzaty Czerak

Data dodania: 2014-10-01
Policja poszukuje zaginionej Małgorzaty Czerak, 26-letniej mieszkanki powiatu łańcuckiego, której zaginięcie zgłosiła rodzina. Kobieta 29 września br. wyszła z domu i do dziś nie wróciła, ani nie nawiązała kontaktu z rodziną. Zaginiona może przebywać na terenie Rzeszowa. Rysopis zaginionej: wzrost 180 cm, waga 68 kg, sylwetka szczupła, włosy ciemny blond, długie, proste, oczy niebieskie. Zaginiona ubrana była w jasną beżową kurtkę jesienną, szary sweter zapinany na guziki, białą bluzkę z kolorowymi wzorami, niebieskie jeansy, buty prawdopodobnie trampki z białymi czubkami, może posiadać ciemną torebkę na ramię.  Informacje: Wszystkie osoby, które znają miejsce pobytu zaginionej proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Łańcucie, telefon: (17) 24 90 310 lub 997. więcej »
 
 

Trwa remont w zamku w Łańcucie [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2014-09-29
To największy remont Muzeum - Zamku w Łańcucie od ponad pół wieku. Lada dzień robotnicy rozpoczną... więcej »
 
 

Wielkie rodzinne święto zakończone - galeria

Data dodania: 2014-09-29
W ub. niedzielę zakończyło się wielkie rodzinne święto – trzydniowe obchody Święta Patrona Miasta i Powiatu Łańcuckiego św. Michała Archanioła. Organizatorzy tak przygotowali program, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. I tak: miłośnicy muzyki poważnej mieli okazję posłuchać pięknych utworów, m. in.: W.A. Mozarta i J. Elsnera zaprezentowanych w łańcuckim Kościele Parafialnym p.w. św. Stanisława w wykonaniu Chóru i Orkiestry „Nicolaus” z Kraczkowej pod dyrekcją Zdzisława Magonia (o czym już wcześniej informowaliśmy na łamach naszego portalu), amatorzy trochę lżejszego repertuaru mogli stwierdzić że „jest w orkiestrach dętych jakaś siła”,  bo mocnych wrażeń dostarczył przegląd takich orkiestr działających w naszym powiecie, wieczorem zaś dla wszystkich fanów zaśpiewali – znany piosenkarz   Andrzej Rosiewicz i Luiza Ganczarska z zespołem Pani K.    Rodzinny piknik na boiskach sportowych Zespołu Szkół Technicznych zgromadził liczną rzeszę mieszkańców miasta, którzy korzystając z pięknej słonecznej pogody, uczestniczyli wraz z całymi rodzinami w tej pięknej imprezie. Oprócz wspomnianych już  naszych rodzimych wykonawców, zaprezentowali się także goście z Węgier. Nie zabrakło także innych piknikowych atrakcji – przysmaków regionalnej kuchni, pokazów ratownictwa medycznego, a dla dzieci dmuchanych zjeżdżalni. A gdy ktoś chciał czegoś więcej, mógł wstąpić do pobliskiego Maneżu, gdzie odbywał się Wielki Jarmark św. Michała. Tam na stoiskach było mnóstwo  ekologicznych wyrobów regionalnych producentów, m. in. smaczne wiejskie wędliny, pieczywo, sery, ciasta, miody itp.    Nad sprawnym przebiegiem świątecznego pikniku czuwali osobiście -  starosta łańcucki Adam Krzysztoń i burmistrz miasta Stanisław Gwizdak. Obecni byli także poseł na sejm RP Kazimierz Gołojuch  oraz węgierski poseł z partnerskiego miasta Jaszapati – Janos Pocs. tekst i fot: ADAM KUNYSZ więcej »
 
 

„Nicolaus” koncertował w Farze

Data dodania: 2014-09-29
Późnym wieczorem zakończył się w ub. sobotę uroczysty koncert Chóru i Orkiestry „Nicolaus” z Kraczkowej, który uświetnił uroczystość Święta Patrona Miasta i Powiatu Łańcuckiego św. Michała Archanioła. W łańcuckiej Farze zespół wykonał kilkanaście utworów wybitnych polskich i zagranicznych kompozytorów, które w tym pięknym wnętrzu zabrzmiały zupełnie inaczej niż na przykład w sali balowej Muzeum-Zamku, gdzie soliści i muzycy z Kraczkowej występowali wielokrotnie. Orkiestrą i chórem dyrygował maestro Zdzisław Magoń, założyciel zespołu, który w przerwach pomiędzy poszczególnymi utworami opowiadał o historii powstania chóru i orkiestry, o licznych występach w kraju i poza jego granicami, nagranych płytach z koncertami i kolędami, uroczystościach kościelnych, do  których oprawę muzyczną przygotowywali artyści z Kraczkowej.    W przerwie koncertu starosta łańcucki Adam Krzysztoń wręczył uroczyście honorową nagrodę – statuetkę Świętego Michała Archanioła przyznawaną od 13. lat osobom szczególnie zasłużonym  dla Ziemi Łańcuckiej. W tym roku decyzją specjalnie powołanej kapituły otrzymał ją Józef Bosak – skrzypek muzykujący w kapeli ludowej „Budzianie”, który od ponad 60. lat wspiera inicjatywy kulturalne oraz pomaga młodym muzykom, służąc swym bogatym doświadczeniem. W swojej bogatej karierze muzycznej występował m. in. z orkiestrą dętą z Białobrzeg, zespołem śpiewaczym „Brzeziny”, orkiestrą dętą „Zgoda”, grupą obrzędową „Dolany” z Żołyni.    Warto dodać, że po raz pierwszy statuetkę św. Michała Archanioła, decyzją Rady Powiatu Łańcuckiego, wręczono papieżowi -  dzisiaj już świętemu -  Janowi Pawłowi II na placu św. Piotra w Rzymie 24 października 2001 roku, podczas pielgrzymki samorządowców i mieszkańców Ziemi Lańcuckiej. W kolejnych latach to zaszczytne wyróżnienie spotkało: Felicjana Dzierżanowskiego, Władysławę Prucnal, Franciszka Frączka, Barbarę Salicką Jana Burego, Bogdana Dudka, Mieczysława Nycza, Zygmunta Kluza, ks. Władysława Kenara, Zofię Turosz, Romana Skomrę i Edwarda  Krauza. Tekst i zdjęcia:Adam Kunysz więcej »
 
 

Warunki życia w naszych powiatach dzieli...

Data dodania: 2014-09-28
Pracę najłatwiej znaleźć w Rzeszowie albo Krośnie, a w powiecie niżańskim co czwarty człowiek jest... więcej »
 
 

I „Łańcucka dycha” rozstrzygnięta

Data dodania: 2014-09-28
Mimo niezbyt sprzyjającej aury 73 osoby stanęły wczoraj przed południem na starcie biegu ulicznego pod nazwą  „I Łańcucka dycha”. Zawodniczki i zawodnicy mieli do pokonania dość trudną trasę, prowadzącą wąskimi uliczkami miasta. Każdy uczestnik musiał przebiec dystans dziesięciu kilometrów, składający się z pięciu 2-kilometrowych pętli.    W klasyfikacji generalnej pań  pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Albrycht, drugie – Ewa Zięba, a na trzeciej pozycji przybiegła do mety Agnieszka Chitryniewicz. Wśród panów bezkonkurencyjny był Szymon Kulka, na drugiej pozycji uplasował się Jacek Żądło, a trzecie miejsce wywalczył Paweł Smędowski.   Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe medale, zaś zwycięzcy w klasyfikacji generalnej - medale i nagrody pieniężne. Wręczyli je: wiceminister sportu i turystyki Bogusław Ulijasz, starosta łańcucki Adam Krzysztoń, burmistrz miasta Stanisław Gwizdak i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Jerzy Hałka.    I „Łańcucka dycha” była jedną z imprez towarzyszących tegorocznego  Święta Patrona Miasta i Powiatu Łańcuckiego św. Michała Archanioła i została bardzo dobrze przygotowana przez organizatrów. Tekst i zdjęcia: ADAM KUNYSZ więcej »
 
 

Najciekawsze imprezy weekendu. Sprawdź, co będzie...

Data dodania: 2014-09-26
Przegląd najciekawszych imprez weekendu (26-28 września). więcej »
 


Strona: 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 z 174
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat łańcucki - powiat w województwie podkarpackim, w skład którego wchodzą gminy: Łańcut, Białobrzegi, Czarna,Markowa, Rakszawa i Żołynia, zajmując powierzchnię 451,95 km².

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Wydrz i Husówka) oraz obszary chronionego krajobrazu (Brzóźniański Obszar Chronionego Krajobrazu, Hyżniańsko –Gwoźnicki Obszar Chronionego Krajobrazu oraz Zmysłowski Obszar Chronionego Krajobrazu).

    Do zabytków zaliczają się: Zamek Lubomirskich, Powozownia, Synagoga, Kościół Farny oraz Browar Łańcut założony w 1777 roku.

    Powiat Łańcucki jest powiatem rolniczo – przemysłowym, a podstawową gałęzią tutejszej gospodarki jest przemysł spożywczy. Dzialaja tu między innymi firmy: Koelner SA, Polmos Łańcut, Zakład Poligraficzny „Techgraf”, Zakłady odzieżowe „Vipo” czy Lancerto S.A.

    Na terenie powiatu łńcuckiego występują zasoby kruszców budowlanych, gazu ziemnego oraz złoża wód mineralnych.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola