Belka
Wtorek, 19 Marca 2019   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Celularity, Inc., przyspiesza prace nad przełomową platformą do badań i opracowywania rozwiązań leczniczych z użyciem ludzkiego łożyska

Data publikacji: 2017-08-22, Data modyfikacji: 2017-08-22
A A AWydrukDrukuj  
 

WARREN, N.J. - (BUSINESS WIRE) - Celularity, Inc., nowo utworzona spółka z branży biotechnologicznej ogłosiła dziś przyspieszenie prac nad leczeniem regeneracyjnym komórek i tkanek w celu sprostania potrzebom w zakresie leczenia raka i przewlekłych chorób degeneracyjnych. Spółka zrealizowała finansowanie serii A dzięki środkom pozyskanym od kilku firm biofarmaceutycznych, w tym m.in. Sorrento Therapeutics, United Therapeutics Corporation i Human Longevity, Inc. oraz przedsiębiorców-inwestorów.

Spółka Celularity powstała w oparciu o znaczne wsparcie w postaci własności intelektualnej, zasobów klinicznych, badań podstawowych i klinicznych oraz specjalistycznej wiedzy, w tym:

Zasoby kliniczne w zakresie immuno-onkologii i medycyny regeneracyjnej oraz szereg zasobów przedklinicznych
Opatentowana („łatwo dostępna") platforma immunoterapii allogenicznej
Przeszło 200 patentów i wniosków patentowych w zakresie terapii komórkowej; sprawdzona własność intelektualna dotycząca łożyskowych komórek macierzystych
Kompleksowe konstrukcje ludzkich chimerycznych receptorów antygenowych (CAR)
Wspólne programy immuno-onkologiczne CD38 spełniające wymogi dla kandydatów na nowe leki (IND)
Produkty komercyjne do regeneracji funkcjonalnej Biovance® i Interfyl®* oraz zasoby będące w trakcie opracowywania
Doświadczenia zdobyte w ciągu dwóch dekad funkcjonowania biorepozytorium komórek macierzystych LifeBankUSA
Bazując na pionierskich pracach dr. n. med. Roberta Hariri w dziedzinie terapii i biomateriałów opartych o komórki pozyskiwane z ludzkiego łożyska, Celularity dysponuje możliwościami w zakresie pozyskiwania komórek macierzystych z łożyska oraz opracowywania i wdrażania potencjalnych metod leczenia. Dzięki temu firma jest w stanie wykorzystać potencjał ludzkiego łożyska i prowadzić działalność w ramach całego łańcucha wartości.

"Spółka Celularity powstała w oparciu o nowy model biotechnologiczny, opracowany pod kątem wykorzystania niezbędnej wiedzy specjalistycznej do realizacji szeregu niezaspokojonych potrzeb medycznych za pośrednictwem naszej platformy do badania zastosowań łożyska ludzkiego - stwierdził założyciel i dyrektor generalny Celularity, dr n. med. Robert J. Hariri. - Dzięki wsparciu naszych inwestorów pozyskujemy sprawdzone technologie i specjalistyczną wiedzę w dziedzinie medycyny regeneracyjnej, dążąc do opracowania przełomowych terapii dla śmiertelnych i trudnych w leczeniu chorób" - dodał. Dr Hariri obejmował wcześniej stanowisko dyrektora ds. naukowych i dyrektora generalnego w Celgene Cellular Therapeutics oraz jest założycielem przejętej przez Celgene w 2002 r. spółki Anthrogenesis Corporation. Dr Hariri jest także jednym z założycieli spółki Human Longevity, Inc.

Spółka Celularity opiera swoją działalność na innowacyjnych pracach związanych z odkrywaniem nowych biologiczne aktywnych grup komórek w ludzkim łożysku o dużym potencjale terapeutycznym. Celularity planuje wykorzystać te opatentowane i skalowalne odkrycia dotyczące ludzkiego popłodu, stanowiącego etyczne i odnawialne źródło nadających się do wykorzystania biomateriałów. Program badawczy Celularity obejmuje przede wszystkim platformę allogeniczną wykorzystującą dostępne klinicznie odporne immunologicznie komórki i biomateriały pozyskiwane od zróżnicowanej grupy dawców w oparciu o ich świadomą zgodę.

„Pionierskie prace założyciela Celularity Boba Hariri pozwoliły odkryć unikalne właściwości komórek macierzystych pozyskiwanych z łożyska, dając nową nadzieję w zakresie opracowywania bezpiecznych i skutecznych metod leczenia najcięższych chorób degeneracyjnych" - powiedział dr Andrew von Eschenbach, jeden z założycieli oraz członek zarządu Celularity, a także były komisarz amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) i dyrektor National Cancer Institute. „Przyspieszając prace nad innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie medycyny regeneracyjnej, Celularity może stać się czołowym katalizatorem komórkowych metod leczenia pozwalających wyjść naprzeciw wielu niezaspokojonym potrzebom medycznym" - dodał dr von Eschenbach.

*Interfyl jest zarejestrowanym znakiem towarowym Alliqua BioMedical, Inc.

Dr Henry Ji, prezes i dyrektor generalny Sorrento Therapeutics, powiedział: „Bardzo się cieszymy z udziału w tworzeniu Celularity wspólnie z dr Hariri i jego zespołem naukowym, a także czołowymi światowymi firmami z branży biofarmaceutycznej, w tym Celgene, Human Longevity Inc. i United Therapeutics. Potencjał regeneracyjnych metod leczenia szeregu przewlekłych schorzeń degeneracyjnych jest dobrze znany. Dostrzegamy istotne możliwości synergii w dziedzinie onkologii oraz wzmocnienia naszych sił w walce z nowotworami złośliwymi. Technologie, zasoby i możliwości, jakimi dysponuje Celularity, przyczynią się do postępów w realizacji wybranych programów terapii komórkowej realizowanych przez Sorrento, a może także do spadku kosztów autologicznych terapii komórkowych, ułatwiając pacjentom dostęp do alogenicznych terapii komórkowych".

Celularity, Inc.

Posiadająca swoją siedzibę w Warren w stanie New Jersey spółka Celularity działa w branży biotechnologicznej. Dzięki najnowszym opatentowanym technologiom i własności intelektualnej spółka wykorzystuje potencjał ludzkiego łożyska. Na swoim koncie ma ponad 200 patentów i wniosków patentowych. Dysponuje także zasobami klinicznymi i przedklinicznymi, w tym modelami CAR dla allogenicznych produktów CAR-T/NK i licencjami na ponad 100 rozwiązań immunoterapeutycznych oraz prowadzi działalność komercyjną w zakresie pozyskiwania biomateriałów i regeneracji funkcjonalnej. Więcej informacji pod adresem: www.celularity.com. Spółkę można także śledzić w mediach społecznościowych: @Celularity.

United Therapeutics

United Therapeutics Corporation to firma z branży biotechnologicznej zajmująca się opracowywaniem i komercjalizacją innowacyjnych produktów pozwalających wyjść naprzeciw potrzebom medycznym pacjentów cierpiących na przewlekłe i zagrażające życiu choroby.

Sorrento Therapeutics

Sorrento to spółka biofarmaceutyczna skupiająca się w swojej działalności na przeciwciałach, opracowująca nowe metody leczenia w zakresie immuno-onkologii oraz chorób zapalnych i autoimmunologicznych. Do najważniejszych pozycji w ofercie Sorrento zaliczyć można immunoterapie stosowane w leczeniu guzów litych i chorób rozrostowych układu krwiotwórczego oraz środki przeciwbólowe dla pacjentów w zaawansowanym stadium choroby. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem: http://sorrentotherapeutics.com.

Human Longevity, Inc.

Human Longevity, Inc. (HLI) to spółka odpowiedzialna za stworzenie największej na świecie i najbardziej kompleksowej bazy danych dotyczących całego genomu, fenotypów i informacji klinicznych. HLI opracowuje i stosuje na dużą skalę rozwiązania informatyczne oraz systemy uczące się w celu dokonywania kolejnych odkryć i zrewolucjonizowania branży opieki zdrowotnej. Oprócz HLIQ Whole Genome [cały genom] i HLIQ Oncology [onkologia] HLI prowadzi także działalność pod nazwą HLI Health Nucleus w ramach ośrodka badawczego wykorzystującego analizę sekwencjonowania pełnego genomu, zaawansowane obrazowanie kliniczne i innowacyjne systemy uczenia się oraz odpowiednio dobrane informacje dotyczące zdrowia jednostek w celu kompleksowej diagnostyki zdrowotnej. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://www.humanlongevity.com lub http://www.healthnucleus.com.

Wersja źródłowa w serwisie businesswire.com: http://www.businesswire.com/news/home/20170821005809/en/

Źródło: Celularity, Inc.

KONTAKT:

Media

Celularity

Olivia Goodman

tel. 212-715-1597

e-mail: olivia.goodman@finnpartners.com

lub

Sorrento Therapeutics, Inc.

Alexis Nahama

DVM

tel. 858-203-4120

e-mail: anahama@sorrentotherapeutics.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Business Wire, Źródło artykułu: Business Wire
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łańcucki - powiat w województwie podkarpackim, w skład którego wchodzą gminy: Łańcut, Białobrzegi, Czarna,Markowa, Rakszawa i Żołynia, zajmując powierzchnię 451,95 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Wydrz i Husówka) oraz obszary chronionego krajobrazu (Brzóźniański Obszar Chronionego Krajobrazu, Hyżniańsko –Gwoźnicki Obszar Chronionego Krajobrazu oraz Zmysłowski Obszar Chronionego Krajobrazu).

  Do zabytków zaliczają się: Zamek Lubomirskich, Powozownia, Synagoga, Kościół Farny oraz Browar Łańcut założony w 1777 roku.

  Powiat Łańcucki jest powiatem rolniczo – przemysłowym, a podstawową gałęzią tutejszej gospodarki jest przemysł spożywczy. Dzialaja tu między innymi firmy: Koelner SA, Polmos Łańcut, Zakład Poligraficzny „Techgraf”, Zakłady odzieżowe „Vipo” czy Lancerto S.A.

  Na terenie powiatu łńcuckiego występują zasoby kruszców budowlanych, gazu ziemnego oraz złoża wód mineralnych.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola