Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwsze ppp na Podkarpaciu coraz bliżej

Data publikacji: 2014-09-02, Data modyfikacji: 2014-11-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Jeszcze w tym roku możliwe jest rozpoczęcie prac nad projektem przebudowy i rozbudowy Szpitala św. Michała Archanioła w Łańcucie. Właśnie zakończone zostało postępowanie dotyczące wyboru partnera prywatnego, który podejmie się realizacji tej tak ważnej dla regionu inwestycji. Szpital w Łańcucie pod wieloma względami jest wyjątkowy. To największy pracodawca w powiecie, pierwsza w województwie podkarpackim spółka realizująca powiatowe zadania z zakresu ochrony zdrowia, a już niebawem może to być pierwsza na Podkarpaciu inwestycja stworzona w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Choć Szpital św. Michała Archanioła stanowi przykład bardzo dobrze zarządzanej placówki, dalszemu jej funkcjonowaniu może zagrażać zły stan części budynków. Ponieważ nie spełniają one wymogów Rozporządzenia Ministra Zdrowia, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą, szpital ma obowiązek poprawić standard leczenia oraz infrastrukturę do końca 2016 roku. Powiat Łańcucki wraz z dyrekcją szpitala chcą nie tylko dostosować obiekt do wymaganych norm, ale także rozbudować go tak, aby w jeszcze lepszym stopniu odpowiadał on na potrzeby mieszkańców regionu. Świadczy o tym zakończone niedawno postępowanie dotyczące wyboru partnera prywatnego. Jedynie firmie Warbud udało się spełnić wszystkie warunki nałożone na partnera, w tym pozyskać finansowanie dla inwestycji. Oferta Warbudu obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie szpitala, wyposażenie go w sprzęt medyczny oraz utrzymanie technicznie istotnych elementów placówki przez 20 lat. Spłata wierzytelności przez stronę publiczną rozpocznie się dopiero po zakończeniu inwestycji i jej pozytywnym odbiorze przez zamawiającego. Oznacza to, że Warbud ponosi całkowity koszt inwestycji w okresie budowy. Wysokość rat została dostosowana do możliwości finansowych Powiatu; co więcej, Warbudowi udało się tak przygotować budżet inwestycji, że średnioroczne obciążenie Powiatu będzie niższe od tego, które zostało przewidziane w stosownej uchwale Rady Powiatu z 2013 roku. Według wstępnych założeń Rada Powiatu powinna podjąć decyzję w sprawie zgody na inwestycję w pierwszej połowie września. Jeśli tak się stanie, Warbud uzyska zielone światło i natychmiast przystąpi do prac. Pozwoli to na dotrzymanie terminu wskazanego przez Ministerstwo Zdrowia. Oznaczałoby to, że pierwsi pacjenci skorzystają z nowoczesnej placówki już 1 stycznia 2017 roku.  „Mamy pełną świadomość terminu, jaki określa rozporządzenie Ministra Zdrowia oraz grożących szpitalowi konsekwencji w przypadku jego niedotrzymania, dlatego też chcemy niezwłocznie przystąpić do prac. Choć z perspektywy wielu firm termin ten może wydawać się niemożliwy do zagwarantowania, my się go nie obawiamy. Warbud może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w budownictwie medycznym, w tym budową, rozbudową czy modernizacją najbardziej prestiżowych placówek tego typu w Polsce.” – komentuje Lech Wąsowski, Dyrektor Budownictwa Medycznego w firmie Warbud.  

Pełna treść wiadomości na: http://lokalny24.pl/aktualnosci_rss/item/934-pierwsze-ppp-na-podkarpaciu-coraz-bliżej
lokalny24.pl, Źródło artykułu: lokalny24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łańcucki - powiat w województwie podkarpackim, w skład którego wchodzą gminy: Łańcut, Białobrzegi, Czarna,Markowa, Rakszawa i Żołynia, zajmując powierzchnię 451,95 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Wydrz i Husówka) oraz obszary chronionego krajobrazu (Brzóźniański Obszar Chronionego Krajobrazu, Hyżniańsko –Gwoźnicki Obszar Chronionego Krajobrazu oraz Zmysłowski Obszar Chronionego Krajobrazu).

  Do zabytków zaliczają się: Zamek Lubomirskich, Powozownia, Synagoga, Kościół Farny oraz Browar Łańcut założony w 1777 roku.

  Powiat Łańcucki jest powiatem rolniczo – przemysłowym, a podstawową gałęzią tutejszej gospodarki jest przemysł spożywczy. Dzialaja tu między innymi firmy: Koelner SA, Polmos Łańcut, Zakład Poligraficzny „Techgraf”, Zakłady odzieżowe „Vipo” czy Lancerto S.A.

  Na terenie powiatu łńcuckiego występują zasoby kruszców budowlanych, gazu ziemnego oraz złoża wód mineralnych.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola