Belka
Niedziela, 24 Marca 2019   imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Realizacja wytycznych ONZ dotyczących zrównoważonego rozwoju

Data publikacji: 2017-06-22, Data modyfikacji: 2017-06-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Realizacja wytycznych ONZ dotyczących zrównoważonego rozwoju

Jedna z firm pożyczkowych znalazła się w gronie firm, które przystąpiły do inicjatywy Ministerstwa Rozwoju „Partnerstwo na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju”. Ma ona wspierać wdrożenie w Polsce celów określonych w Rezolucji ONZ „Przekształcamy nasz świat: Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju”.

W Ministerstwie Rozwoju odbyła się konferencja z udziałem wiceministra Jerzego Kwiecińskiego, dyrektora generalnego Global Compact Network Poland Kamila Wyszkowskiego oraz prezesów i członków zarządu ok. 50 firm i organizacji, dla których jednym z priorytetów w codziennej działalności jest dbałość o społeczną odpowiedzialność biznesu oraz zrównoważony rozwój. Uczestnicy spotkania przystąpili do „Partnerstwa na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs)”. W imieniu Provident Polska sygnatariuszem dokumentu była Katarzyna Szerling, dyrektor ds. marketingu i członek zarządu.

Firma od wielu lat angażuje się w działania z obszaru CSR. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jako firma wpływamy na otoczenie i chcemy świadomie ten wpływ kształtować, wyznaczając sobie konkretne cele i zobowiązania w stosunku do naszych interesariuszy. Dzięki takim inicjatywom zrównoważony rozwój coraz bardziej staje się nie opcją rozwoju dla biznesu, ale jedynym możliwym kierunkiem jego ewolucji – podkreśla Małgorzata Domaszewicz.

„Partnerstwo na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs)” to inicjatywa Ministerstwa Rozwoju, które jest odpowiedzialne w Polsce za koordynację wdrożenia „Agendy 2030”. Agenda wskazuje kierunek działań dla państw w zakresie kształtowania polityki rozwoju, która pozwoli im zapewnić spójność społeczną i gospodarczą.

Do partnerstwa pomiędzy Ministerstwem Rozwoju a przedstawicielami świata biznesu na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju przystąpiło 51 podmiotów. Każdy z nich wskazał swoje zobowiązanie w zakresie realizacji jednego z celów zrównoważonego rozwoju. Provident Polska zgłosił program „Tak! Pomagam” jako przykład realizacji celu „Mniej nierówności”. Jest to projekt pomocowy realizowany przez firmę od ponad 10 lat w formie wolontariatu pracowniczego. Wolontariat obejmuje różnorodne formy wsparcia: remonty wnętrz, placów zabaw, a także organizację wycieczek dla dzieci czy imprez okolicznościowych. W ramach programu zrealizowanych zostało do tej pory ponad 500 akcji pomocowych na rzecz placówek i interesariuszy lokalnych.

Ministerstwo Rozwoju podkreśla, że inicjatywa partnerstwa jest otwarta dla wszystkich firm zainteresowanych realizacją idei zrównoważonego rozwoju. Kluczowym czynnikiem dla osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju jest bowiem partnerska współpraca całej administracji publicznej i wszystkich zainteresowanych stron, w tym świata biznesu i nauki, partnerów społeczno-gospodarczych, a także budowania partnerstw na rzecz wspólnych inicjatyw.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Provident
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łańcucki - powiat w województwie podkarpackim, w skład którego wchodzą gminy: Łańcut, Białobrzegi, Czarna,Markowa, Rakszawa i Żołynia, zajmując powierzchnię 451,95 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Wydrz i Husówka) oraz obszary chronionego krajobrazu (Brzóźniański Obszar Chronionego Krajobrazu, Hyżniańsko –Gwoźnicki Obszar Chronionego Krajobrazu oraz Zmysłowski Obszar Chronionego Krajobrazu).

  Do zabytków zaliczają się: Zamek Lubomirskich, Powozownia, Synagoga, Kościół Farny oraz Browar Łańcut założony w 1777 roku.

  Powiat Łańcucki jest powiatem rolniczo – przemysłowym, a podstawową gałęzią tutejszej gospodarki jest przemysł spożywczy. Dzialaja tu między innymi firmy: Koelner SA, Polmos Łańcut, Zakład Poligraficzny „Techgraf”, Zakłady odzieżowe „Vipo” czy Lancerto S.A.

  Na terenie powiatu łńcuckiego występują zasoby kruszców budowlanych, gazu ziemnego oraz złoża wód mineralnych.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola