Już po raz trzynasty spotkali się w ub. niedzielę niepełnosprawni – podopieczni domów pomocy społecznej, ich opiekunowie, nauczyciele i wychowawcy oraz mieszkańcy naszego miasta i regionu na rodzinnym pikniku zorganizowanym przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Starostę Łańcuckiego, Burmistrza Miasta Łańcuta, Zarząd Powiatowego Koła Związku Niewidomych, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatową Społeczną Radę do spraw Osób Niepełnosprawnych. Imprezę , która jak co roku odbyła się na boiskach Zespołu Szkół Technicznych, poprzedziła uroczysta msza święta w Kościele Farnym, której przewodniczył ks. biskup Stanisław Jamrozek.
Uczestnicy rodzinnego pikniku mieli okazję obejrzeć atrakcyjne występy amatorskich zespołów artystycznych, uczestniczyć w grach i zabawach z nagrodami, obejrzeć sprzęt pożarniczy jakim dysponuje Komenda Powiatowa PSP w Łańcucie, odbyć przejażdżkę „melexem” po okolicy, skorzystać ze zjeżdżalni oraz zapoznać się z techniką udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.
Podczas pikniku zbierano datki na operację dla 9-letniego Jasia Kłosa cierpiącego na niedowład kończyn dolnych. Do puszek wolontariuszy trafiło ponad 3.500 złotych, czyli 1/3 kwoty, która jest niezbędna, aby zabieg mógł być wykonany. Partnerem strategicznym i głównym sponsorem nagród dla biorących udział w konkursach dzieci była „Biedronka”, a patronat honorowy nad imprezą objęli: poseł na Sejm RP - Kazimierz Gołojuch i dyrektor Podkarpackiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Maciej Szymański.
Adam Kunysz
Fot. Adam Kunysz
więcej »
Dni Miasta Łańcuta to jedna z największych plenerowych imprez organizowanych cyklicznie w tym mieście. W tym roku organizatorzy zapraszają na to wydarzenie w dniach 14 i 15 czerwca. Gwiazdą pierwszego dnia imprezy będzie zespół Luxtorpeda. Kilka godzin wcześniej na scenie wystąpi Arka Noego, ulubiona zwłaszcza przez najmłodszych odbiorców. Temu specjalnemu widowisku będą towarzyszyć zespoły szczególnie znane mieszkańcom regionu. Wśród nich znajdą się między innymi młoda łańcucka formacja The Entropy, miejska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta, czy grupa grająca muzykę country o nazwie Compania. Na uwagę zasługuje także łańcucki zespół „Dzieciaki w trampkach”.
Drugi dzień Dni Miasta, 15 czerwca, to już spokojniejsza odsłona imprezy, choć i tu nie zabraknie bardziej rockowego brzmienia w wykonaniu rzeszowskiego zespołu Neonovi. Jednym z ważniejszych zdarzeń w tym dniu będzie także recital poezji śpiewanej Katarzyny Marii Nowak. Artystka, choć od urodzenia niewidoma, jest wielokrotną laureatką wielu festiwali. Na łańcuckiej scenie wystąpi wraz z gitarzystą zespołu „Stare Dobre Małżeństwo” – Ryszardem Żarowskim. Oprócz wspomnianego recitalu będziemy mogli także posłuchać występu skierowanego do wielbicieli muzyki klasycznej, czyli Koncertu Promenadowego w wykonaniu Orkiestry SymfonicznejFilharmonii Lubelskiej.
Dni Miasta to oczywiście nie tylko koncerty, ale i liczne imprezy towarzyszące, konkursy i dodatkowe atrakcje. Po raz drugi na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowany zostanie Międzynarodowy Turniej Miast Partnerskich w Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Łańcuta, w którym wezmą udział delegacje z Węgier, Słowacji czy Ukrainy. Specjalny program z okazji Dni Miasta przygotował także Miejski Dom Kultury i Biblioteka Publiczna.
więcej »
Już po raz trzynasty spotkali się w ub. niedzielę niepełnosprawni – podopieczni domów pomocy społecznej, ich opiekunowie, nauczyciele i wychowawcy oraz mieszkańcy naszego miasta i regionu na rodzinnym pikniku zorganizowanym przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Starostę Łańcuckiego, Burmistrza Miasta Łańcuta, Zarząd Powiatowego Koła Związku Niewidomych, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatową Społeczną Radę do spraw Osób Niepełnosprawnych. Imprezę , która jak co roku odbyła się na boiskach Zespołu Szkół Technicznych, poprzedziła uroczysta msza święta w Kościele Farnym, której przewodniczył ks. biskup Stanisław Jamrozek.
Uczestnicy rodzinnego pikniku mieli okazję obejrzeć atrakcyjne występy amatorskich zespołów artystycznych, uczestniczyć w grach i zabawach z nagrodami, obejrzeć sprzęt pożarniczy jakim dysponuje Komenda Powiatowa PSP w Łańcucie, odbyć przejażdżkę „melexem” po okolicy, skorzystać ze zjeżdżalni oraz zapoznać się z techniką udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.
Podczas pikniku zbierano datki na operację dla 9-letniego Jasia Kłosa cierpiącego na niedowład kończyn dolnych. Do puszek wolontariuszy trafiło ponad 3.500 złotych, czyli 1/3 kwoty, która jest niezbędna, aby zabieg mógł być wykonany. Partnerem strategicznym i głównym sponsorem nagród dla biorących udział w konkursach dzieci była „Biedronka”, a patronat honorowy nad imprezą objęli: poseł na Sejm RP - Kazimierz Gołojuch i dyrektor Podkarpackiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Maciej Szymański.
Adam Kunysz
Fot. Adam Kunysz
więcej »
Dni Miasta Łańcuta to jedna z największych plenerowych imprez organizowanych cyklicznie w tym mieście. W tym roku organizatorzy zapraszają na to wydarzenie w dniach 14 i 15 czerwca. Gwiazdą pierwszego dnia imprezy będzie zespół Luxtorpeda. Kilka godzin wcześniej na scenie wystąpi Arka Noego, ulubiona zwłaszcza przez najmłodszych odbiorców. Temu specjalnemu widowisku będą towarzyszyć zespoły szczególnie znane mieszkańcom regionu. Wśród nich znajdą się między innymi młoda łańcucka formacja The Entropy, miejska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta, czy grupa grająca muzykę country o nazwie Compania. Na uwagę zasługuje także łańcucki zespół „Dzieciaki w trampkach”.
Drugi dzień Dni Miasta, 15 czerwca, to już spokojniejsza odsłona imprezy, choć i tu nie zabraknie bardziej rockowego brzmienia w wykonaniu rzeszowskiego zespołu Neonovi. Jednym z ważniejszych zdarzeń w tym dniu będzie także recital poezji śpiewanej Katarzyny Marii Nowak. Artystka, choć od urodzenia niewidoma, jest wielokrotną laureatką wielu festiwali. Na łańcuckiej scenie wystąpi wraz z gitarzystą zespołu „Stare Dobre Małżeństwo” – Ryszardem Żarowskim. Oprócz wspomnianego recitalu będziemy mogli także posłuchać występu skierowanego do wielbicieli muzyki klasycznej, czyli Koncertu Promenadowego w wykonaniu Orkiestry SymfonicznejFilharmonii Lubelskiej.
Dni Miasta to oczywiście nie tylko koncerty, ale i liczne imprezy towarzyszące, konkursy i dodatkowe atrakcje. Po raz drugi na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowany zostanie Międzynarodowy Turniej Miast Partnerskich w Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Łańcuta, w którym wezmą udział delegacje z Węgier, Słowacji czy Ukrainy. Specjalny program z okazji Dni Miasta przygotował także Miejski Dom Kultury i Biblioteka Publiczna.
więcej »
Narodowy Dzień Sportu odbędzie się 14 czerwca o godz. 14.30 na Orliku w Czarnej.W programie Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w dwóch kategoriach: klasa IV SP - "dwójki", klasy V I VI SP - "trójki"W godzinach 15.30-19.30 na boisku piłki nożnej rozgrywane będą mecze drużyn Amatorskiej Ligi Piłki...
więcej »
Bursa Szkolna, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Świetlica "Wzrastanie" w Łańcucie zapraszają na wieczór wspomnień o Świętym Janie Pawle II pt. "Nie lękajcie się!", który odbędzie się 16 czerwca o godz. 17 w sali wystawowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie.W programie m.in. występy...
więcej »
Powiat łańcucki - powiat w województwie podkarpackim, w skład którego wchodzą gminy: Łańcut, Białobrzegi, Czarna,Markowa, Rakszawa i Żołynia, zajmując powierzchnię 451,95 km².
Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Wydrz i Husówka) oraz obszary chronionego krajobrazu (Brzóźniański Obszar Chronionego Krajobrazu, Hyżniańsko –Gwoźnicki Obszar Chronionego Krajobrazu oraz Zmysłowski Obszar Chronionego Krajobrazu).
Do zabytków zaliczają się: Zamek Lubomirskich, Powozownia, Synagoga, Kościół Farny oraz Browar Łańcut założony w 1777 roku.
Powiat Łańcucki jest powiatem rolniczo – przemysłowym, a podstawową gałęzią tutejszej gospodarki jest przemysł spożywczy. Dzialaja tu między innymi firmy: Koelner SA, Polmos Łańcut, Zakład Poligraficzny „Techgraf”, Zakłady odzieżowe „Vipo” czy Lancerto S.A.
Na terenie powiatu łńcuckiego występują zasoby kruszców budowlanych, gazu ziemnego oraz złoża wód mineralnych.